Metalo juostos

Metalo juostos

Metalo juostų charakteristikos

TaikymasIšmatavimai, mmPlieno markė
Suvirinimo, kniedėmis bei varžtais tvirtinamoms konstrukcijoms 4-6x20-45, 11-40x60-80, 11-25x85-95, 11-18x100-120, 12-18x125, 20-56x100-110, 20-50x120-125, 10-45x130-140, 10-40x150-160, 14-40x170, 14-20x180, 20-36x190, 10-25x200 USt37-2, St37-2, Rst37-2, St44-2, St52-3 pagal DIN 17100/ S235 (JR, JRG1, JRG2, J0, J2G4), S275 (JR, J0, J2G4), S355 (JR, J0, J2G4) pagal EN 10025

Metalo juosta – tai stačiakampio formos metalinė juosta, kurios ilgis žymiai didesnis nei plotis. Šį gaminį naudoja tokį, koks yra arba panaudojamas kaip žaliava norint pagaminti kitus gaminius.

Metalo juosta, dar vadinama plieno juosta – itin nemažą paklausą turintis valcuoto metalo gaminys. Viena iš priežasčių tokia, jog jų yra skirtingų rūšių, kurių juostos panaudojamos įvairiose sferose – pradedant namų ūkiu ir baigiant pramone, nuo peilių, kirvių iki geležinkelio vagonų. 

Plieno juosta – rūšys ir paskirtis

Rūšys priklauso nuo to, kaip pagaminamos juostos. Yra trys metalo juostų gaminimo būdai: metalo pjaustymas giljotina; kalyba; karštas ar šaltas valcavimas. Pastarasis būdas leidžia išgauti bene geriausią kokybę. Šalto valcavimo plieno juostos pasižymi itin puikia paviršiaus kokybe (labai lygus) ir geometrinių matmenų tikslumu. Karšto valcavimo juostoms iš metalo būdingas aukštesnio lygio patvarumas. 

Plieno juostų paskirtis įvairiose sferose: 

 • namų ūkyje, žemės ūkyje ir pramonėje: konstruojant bokštus, aikšteles; statant viadukus, estakadas, turėklus; montuojant tvoras, langų grotas, stogines ir t. t.;
 • baldų gamyboje – didinant minkštų baldų (kėdžių, sofų, lovų) patvarumą; taip pat korpusinių baldų gamyboje, nes iš juostų daroma furnitūra;
 • dizainerių darbams ir meno kūriniams – kalybos metodu gaunami suoliukai, tvorų ir durų elementai ir t. t.;
 • namų statyboje – pastato įžeminimo įrenginiui;
 • energetikoje – srovės vedančiosioms;
 • įrankių ir įrangos, jų detalių, staklių gamyboje;
 • metalurgijoje – kaip žaliava švelerio (HEB formos metalo) gamybai ir ne tik.

Atsižvelgiant į poreikį, paklausą metalo juostos gali konkuruoti su kitais valcuoto metalo gaminiais, tokiais kaip: kampai, šveleriai ir kt. Tad Celtis ir Ko visada rasite Jums reikalingų metalo juostų pagal matmenis, plieno markes ir kiekį bei kokybę.

Metalo juosta – puiki žaliava

Metalo juostų panaudojimas yra labai platus, bet tai priklauso ir nuo plieno markių. Todėl Celtis ir Ko pasiūloje yra jų itin daug. Vienos metalo juostos naudojamos baldų ir kitų konstrukcijų detalėms ir elementams pagaminti. Kitos – veržlių, poveržlių ir kitų detalių (kurios skirtos agresyvioms sąlygoms) gaminimui. Iš dar kitų gaminamos dalys rezervuarams, katilams ir kitiems įrenginiams, kurie veikia esant skirtingoms temperatūroms. Be to, iš atitinkamų plieno juostų gaminamos įvairios spyruoklės. Taip pat yra juostų, iš kurių išgaunami aukštos kokybės antikoroziniai gaminiai. 

Metalinių juostų charakteristikos

Celtis ir Ko asortimente yra daug skirtingų juostų. Gali būti: metalinė, plieninė, cinkuota ir kt. Taikymas, matmenys, plieno markės pateiktos lentelėje. 

Pagrindinės juostų savybės: 

 • plati paskirtis; 
 • skirtingos plieno markės; 
 • paviršiaus būklė; 
 • geometriniai duomenys: plotis, ilgis, storis; 
 • reikalavimai lygumui, plokštumai, tiesumui, pjūvio formai; 
 • mechaninės savybės; 
 • apdorojimo būdas – (ne) terminis. 

Viena geriausių savybių, jog galima išgauti įvairiausių matmenų juostas, kad ir 2mm, 10mm. Taip pat, dėl lygaus paviršiaus itin patogu sandėliuoti ir pervežti, nes galima sudėlioti užimant mažiau vietos. 

Celtis ir Ko metalo juostos – kodėl verta?

Metalo juostos iš Celtis ir Ko – puikus pasirinkimas! Plieno juosta tinka įvairiausiems darbams tvirtinant suvirinimo būdu ar kniedėmis, varžtais. Aukšto lygio kokybė ir itin gera kaina perkant internetu. Be to, galima rinktis iš daugybės matmenų ir plieno markių. Taip kad galėsite išsirinkti Jums tinkamiausias ir liksite patenkinti! Parduodama vienetais arba tonomis. Transportuojama sunkvežimiais arba vagonais. Šaltai valcuotos metalo juostos papildomai apdorojamos, kad paviršius būtų apsaugotas nuo drėgmės ir rūdžių.