Cinkuota skarda

Cinkuota skarda

Cinkuotos skardos charakteristikos

TaikymasCharakteristikos; Matmenys, mmPlieno markė
Statybose, automobilių gamyboje ir kitose pramonės šakose 0.35-3.0x0.9-1.5x1000-2500 DX51D-DX54D Z80-340

Cinkuota skarda – pilkos spalvos gaminys iš plieno. Skarda yra pagaminta šalto valcavimo ar karšto valcavimo būdu, kuri padengta apsauginiu cinkuotu sluoksniu. Cinkuotos skardos paviršius yra kristalizuojamas, kad įgautų pilkai blizgančią nevienalytę spalvą ir reikiamas savybes. Tokie metalo gaminiai yra atsparūs įvairių rūšių korozijai, lankstūs, išlaiko tempimą, štampavimą, valcavimą. Cinkuotos skardos lakštai naudojami: statyboje, mašinų gamyboje, buityje įvairiems apskardinimo tikslams ir ne tik. Išskirtinis šio metalo gaminio bruožas tas, kad dar gaminant yra skiriamas ypatingas dėmesys lakšto paviršiui, nes jis turi būti itin glotnus ir labai lygus, net pakraščiai irgi be jokių nelygumų. 

Cinkuotos skardos lakštai

Cinkuoti lakštų paskirtis ir panaudojimas labai platus ir įvairialypis. 

Tokie lakštai naudojami kaip statybinė medžiaga. 

Taip pat ir kaip žaliava tolesniam apdirbimui. Atsižvelgiant į tai, kur skarda bus panaudojama – skirstoma į kategorijas. Vieni skirsto pagal apdorojimą: šaltam štampavimui, šaltam profiliavimui, dažymui, bendros paskirties. Kiti skirsto dar kitaip: plokščių ir sulenktų gaminių gamybai, buitinių gaminių gamybai, sudėtingų profilių ir štampuotų gaminių gamybai, sudėtingo tempimo štampuotai produkcijai, profiliuotiems gaminiams. Nors ir abudu skirstymai yra aktualūs, tačiau antrasis yra labiau šiuolaikiškas, jam būdingi tikslesni ir aukštesni reikalavimai. Taip pat skirstoma ir į kitas kategorijas pagal tikslumą, kristalizaciją, kraštines, apsauginį sluoksnį ir t. t. 

Iš cinkuotos skardos gaminama nemažai detalių ir gaminių. Vienas iš tokių yra gofruotoji lenta, kuri skirta tvoroms, išorės sienų apdailai, stogo dangai. Taip pat ši medžiaga taikoma gaminant ventiliuojamus fasadus, latakų sistemas, dūmų šalinimo sistemas. 

Tikrai ne kiekvienas žino, jog cinkuotas lakštas yra nepakeičiamas buitinės technikos gamyboje, ypač gaminant šaldytuvus, skalbimo mašinas, orkaites, talpoms vandens nešiojimui ir laikymui, ir t. t. 

Be to, cinkuota skarda naudojama medicinoje gaminant įvairias detales, gaminius laboratorijoms ir operacinėms. Taip pat ja padengiami stalai. Gaminami invalidų vežimėliai. 

Cinkuotų lakštų savybės

Pagrindinės lakštų savybės yra:

  • atsparumas korozijai esant krituliams ir veikiant agresyviai aplinkai;
  • galimybė padengti papildomu apsauginiu / dekoratyviniu sluoksniu (pvz., polimeriniu);
  • lankstumas;
  • atsparumas įbrėžimams;
  • mechaninis tvirtumas;
  • universalumas.

Eksploatacinės cinkuotos skardos savybės labai priklauso nuo apsauginio sluoksnio storio. Kuo storesnis sluoksnis, tuo didesnis atsparumas korozijai. 

Cinkas, dėl savo cheminių savybių labai gerai apsaugo plieną nuo išorės veiksnių, korozijos. Tai užtikrina gerą kainos ir ilgaamžiškumo santykį. Cinkuota skarda yra labai lygi ir plona. Parduodama rulonuose arba lakštais. 

Kad cinkuota skarda tarnautų ilgesnį laiką, ją reiktų papildomai apdirbti. Dėl tokio papildomo sluoksnio skarda įgauna geresnes savybes. Taip pat būtina atsižvelgti į sandėliavimo kriterijus, kad būtų laikoma tinkamose sąlygose. Tai priklauso nuo to, kokia yra skarda ir kokiu (taip pat ir kokio storio) apsauginiu sluoksniu padengta skarda. 

Prieš transportuojant cinkuotą skardą atliekami konservavimo darbai, kad būtų išlaikyta kokybė ir, žinoma, savybės. Konservavimų būna įvairių, bet tai priklauso nuo cinkuotų lakštų pagaminimo būdo ir paskirties. 

Celtis ir Ko cinkuota skarda

Celtis ir Ko siūlo aukštos kokybės skardą gera kaina perkant internetu. Tai yra įvairiausių matmenų ir plieno markių cinkuota skarda. Prekyba vykdoma rulonais arba lakštais / lapais – atsižvelgiant į tai, kokio kiekio reikia. Konkretūs matmenys ir kiekis yra aptariami užsakymo metu, pvz., cinkuotos skardos lapo storis 1mm, reikia vienetų ar rulonų. Cinkuotos skardos nuotrauka ir charakteristikos pateikiamos lentelėje. 

Cinkuota skarda iš Celtis ir Ko – puikus sprendimas Jūsų poreikiams!